هاست چیست

هاست چیست

زمانی فرا می رسد که شما نیاز به یک وب سایت را احساس می کنید زمانی که کسب و کاری دارید و یا در حال ایجاد یک کسب و کار جدید هستید و یا حتی برای شخص خود می خواهید یک وب سایت شخصی داشته باشید.
حال تصور کنید وب سایتی را ایجاد کرده اید و دامنه ی مناسب جهت کار خود را خریده اید. آیا این کافی است ؟؟؟ خیر، این کافی نیست زیرا شما وب سایت و دامنه ای را ایجاد کرده اید تا  آن را داخل اینترنت راه اندازی کنید و با معرفی وب سایتتان به مشتریانتان، کسب و کارتان را توسعه دهید. پس نیاز به یک بستر در محیط اینترنت دارید تا سایت خود را آنجا قرار دهید.
بیائید با یک مثال این موضوع را برای خودمان قابل فهم تر کنیم.فرض کنید شما خانه ای قرار است که بسازید ولی آن خانه را در کجا باید بسازید پس شما نیاز به یک زمینی جهت ساخت آن خانه دارید . حال که زمین مناسب جهت ساخت خانه را یافتید می توانید شروع به ساختن آن خانه در آن زمین کنید. هاست نیز همانند آن زمین است که شما وب سایت خود را درآن قرار میدهید و دامین، آدرس هاست شماست یعنی آدرس خانه ی شماست. حال متوجه شده اید که هاست یا میزبان صفحات وب، جایی است که همه ی فایل های سایت شما در آن ذخیره می شوند پس همه ی وب سایت ها باید هاستی در اینترنت داشته باشند.
و اما یک هاست خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟
برمی گردیم به آن خانه ای که قرار بود بسازید علاوه بر اینکه زمین مناسبی برای ساخت آن نیاز داشتید و نیاز به منطقه ای هست که قابل دسترس باشد تا دوستانتان بتوانند براحتی به آنجا بیایند و نیز یک خانه ی خوب باید در مقابل سیل و زلزله و طوفان هم می بایستی مقاوم باشد و امکانات تفریحی مناسبی نیز در آن منطقه جهت گذراندن اوغات فراغت داشته باشد حال در اینترنت نیز اگر بخواهید یک وب سایت خوب داشته باشید تا مشتریانتان با مراجعه به آن از محصولات و خدمات شما استفاده کنند باید بتوانید اطلاعات سایتتان را در یک فضای امن و مطمئن در بستر اینترنت قرار بدهید که تمام اطلاعات شما در سرتاسر جهان در دسترس باشد. همانطور که پیشتر گفتیم به آن فضایی که فایل ها و اطلاعات سایتتان را درآن قرار می دهید هاست یا میزبانی وب گفته می شود که این فضا را باید از شرکت های هاستینگ تهیه کنید.
بنابراین، بطور کلی یک هاست خوب باید همیشه :

1- در دسترس باشد و قطعی های پی در پی نداشته باشد.
2- در مقابل حملات ویروس های اینترنتی مقاوم باشد.
3- پرسرعت باشد تا سایت ها همیشه با سرعت بالایی برای کاربران تان باز شود.
و امکانات جانبی خوبی هم جهت راه اندازی یک وب سایت خوب داشته باشد بطور واضح تر هاست قسمتی از یک سرور همیشه روشن است که بصورت 24 ساعته به شبکه های جهانی اینترنت متصل است و اگر سایتتان را بر روی هاست قرار بدهید همیشه در سرتاسر جهان در دسترس قرار می گیرد که مشتریانتان می توانند با وارد کردن آدرس سایتتان در مرورگر در هر لحظه از شبانه روز وارد سایتتان بشوند و به تمام محصولات و خدماتتون دسترسی داشته باشند.
کلام آخر
اگر شما هم تصمیم دارید وب سایتتان را راه اندازی کنید بعد از ثبت یک دامنه ی مناسب باید برای خودتان یک هاست مناسب نیز خریداری نمائید.

5/5 (1 Review)
2018-05-11T19:47:30+00:00